رنگ ابی در دکوراسیون،ارامش را به خانه خود هدیه دهید.

رنگ ابی در دکوراسیون

رنگ و دکوراسیون از اهمیت زیادی در زیبایی خانه برخوردار است در بین همه رنگ ها، رنگ ابی پر مخاطب ترین رنگ است به دلیل اینکه رنگ ابی از ارامش خاصی برخوردار است. باتوجه به این امر ما توی مجله بهارمگ به این موضوع پرداختیم ، باما همراه باشید .

تاثیر رنگ ابی در دکوراسیون

در روانشناسی رنگ در شخصیت شناسی اهمیت زیادی دارد. رنگ در مواردی مانند:مسایل فردی ، اجتماعی و شخصیتی خاص خود را دارا می باشد. طراحی دکوراسیون و مد نیز نمونه دیگری از این موارد است، البته با تیره و روشن شدن رنگ نیز این موضوع گسترش فراوانی یافته، رنگ ابی نیز بیش از ۳۰ رنگ و تنوع دارد که در روانشناسی هر یک دارای ویژگی خاصی دارند.

انواع رنگ های ابی

در میان رنگ های موجود در رنگ ابی بیشترین ترکیب و زیبایی دیده می شود . ما قصد داریم رنگ های ابی که بیشتر دیده می شود را بررسی کنیم رنگ ابی تیره وابی روشن دو موردی هستند که در موردشان باهم گفت وگو کنیم.  ابی های روشن را به دسته ابی فیروزه ای،ابی دریایی(به رنگ دریا)، سبز ابی ، ابی اسمانی و ابی فسفری تقسیم کرده ایم.

ابی های تیره نیز به دسته ابی نفتی ، سرمه ای و ابی کدر تقسیم می شود ، البته رنگ ابی در هر مکانی قابل استقاده نیست ، در این بخش مکان هایی را که در ان می توان،رنگ ابی استفاده کرد را باهم بررسی می کنیم .

بخش مسکونی : اتاق نشیمن رنگ ابی ، اتاق خواب ، اشپزخانه ، اتاق کودک ، اتاق کار ، سرویس بهداشتی و حمام ، در مورد دکوراسیون این مکان ها باهم گفت و گو می کنیم.

اتاق نشیمن ابی

بهترین رنگ از دسته های رنگی ، رنگ ابی هستش چون ارامش و حس راحتی کاهش انرژی درونی بدن می شود وخانه را مدرن و شیک جلوه می دهد . اگر بخواهیم از دسته های بالا رنگ انتخاب کنیم بهترین رنگ فیروزه ای ، ابی اسمانی و سفید می باشد . بهتر است از رنگ ابی در نشیمن زیاد استفاده نشود چون سردی بیش از حد محیط را به همراه دارد .

برای چیدمان مبلمانتان نیز بهتر است از چیدمان گرد استفاده شود و رنگ مبل ها نیز با رنگ دیوار ها ست باشد زیبایی و جذابیت خاصی به اتاق نشیمن شما می دهد ، یعنی اگر رنگ دیوار هایتان فیروزه ای است مبلمان کلاسیک با رنگ پارچه فیروزه ای و استیل مکمل اتاق نشیمن خواهند بود .

رنگ ابی در دکوراسیون

اتاق خواب ابی

اتاق خواب چون مکانی برای کسب ارامش است ، چیدمان و رنگ بندی ان از اهمیت زیادی بر خورداری است پس در دکور اتاقتان دقت زیادی داشته باشید مجله بهار مگ اینجاست تا به شما کمک کند که ، چگونه اتاق خود را زیبا کنید با رنگ ابی .

نظر خانم ها در چیدمان اتاق : بیشتر خانم ها از رنگ های گرم و به خصوص صورتی ، نارنجی و قرمز به عنوان رنگ اتاق خواب استفاده می کنند چون احساس شاد بودن و هیجان بهشان دست می دهد اما امکان دارد زود از انجا دور شودند چون این رنگ ها بعد از مدت بسیار کوتاهی ادم را از خودشان دور می کنند .

نظر اقایان در چیدمان اتاق : بیشتر اقایان از رنگ های سرد و ترکیب ان با دکوراسیون گرم طرح خوبی بدست می اید مانند: زرد و ابی که رنگ فوق العاده زیبایی است ، این رنگ در بیشتر اتاق ها استفاده می شود و مخاطب های زیادی را به خود جذب کرده است .

اشپزخانه ابی 

شما کمتر اشپزخانه ای را می بینید که از رنگ ابی یا رنگ های سرد استفاده کنند چون در اشپزخانه به دلیل حس حرارت و گرما در اشپزخانه  است اما ما تصور می کنیم رنگ های گرم همیشه برای اسپزخانه استفاده می شود . اما در سبک های مدرن چیدمان امروزی بیشتر در اشپزخانه از رنگ های سرد و بلاخص ابی و سبز  استفاده می شود . بهتر است اشپزخانه را هم از رنگهای سرد و گرم  که خنثی باشند استفاده کنید مانند: ابی صدفی و ابی متالیک که به عنوان رنگ خنثی روی ان حساب کرد .

اتاق کار ابی

از میان رنگ های ابی ، ابی کدر و ابی اسمانی به همراه رنگ طوسی رنگ هایی هستند که هم برای ایجاد تمرکز و باعث جلوگیری از پرت شدن حواس در محیط کار می شوند . صندلی ابی کدر ، پرده ابی اسمانی و دیوار هایی طوسی می تواند تاثیر خوبی در محیط کارشما داشته باشد . تاثیر رنگ ابی در دکوراسیون اتاق کار پس از مدتی کامل مشهور می شود و شما اتاق کاری مدرن و به روزی خواهین داشت .

حمام و سرویس بهداشتی ابی

تاثیر رنگ ای در حمام یا سرویس بسیار پر رنگ تر از نقاط دیگر منزل است . اگر دقت کرده باشین خانه های زیادی هستند که حمام و سرویس های ابی رنگ دارند چون رنگ ابی یاداور رنگ اب دریا ، زلالی اب و خنکی محیط است . رنگ های ابی روشن پرکاربرد ترین رنگ در محیط حمام و سرویس است و رنگ های ابی تیره جز رنگ هایی است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد  چون استفاده از ابی روشن در نمایش الودگی و کثیفی ها نیز نقش بسیار مهمی ذارد .

اتاق کودک ابی

اتاق کودکتان اگر پسر است دیوار اتاق را رنگ ابی کنید چون ایجاد حس اعتماد به نفس و سر زندگی به فرزندتان دست می دهد . اما اگر کودکتان دختر باشد بهتر است دیوار های اتاق را رنگ صورتی کنید به دلیل اینکه احساس دخترانه و زیبایی به دختران می دهد اما اگر خواستید برای اتاق دخترتان از رنگ ابی استفاده کنید بهتر است از رنگهای ابی روشن انتخاب کنید برای اتاق پسر ها ابی غلیظ بهتر است. استفاده از رنگ سفید و زرد و بنفش نیز مکمل خوبی برای اتاق خواب دخترانه است . ابی رنگ سرد و اطمینان و اعتماد بنفس بوجود اورنده حس خوب و کاهشدهنده استرس و فشار های هیجانی است .

رنگ ابی در دکوراسیون

ست کردن رنگ ابی

ست کردن رنگ ابی یکی از لذت بخش ترین کار است چون ابی رنگ سردی است و با بیشتر رنگ ها زیبا می شود ، رنگ ابی و زرد یک ست شاد و بسیار شیک و مدرن است شما در همه جای خانه از این ست استفاده کنید . ابی و بنفش ، این رنگ بیشتر برای ست کردن اتاق خواب استفاده می شود چون این دو رنگ خنثی کننده هم هستند . ابی و سفید جز بهترین ،زیباترین ست هستند که در حمام و سرویس بهداشتی دیده می شود .

رنگ ابی جز رنگ هایی است که همیشه زیباست و هیچ وقت از مد نخواهد افتاد . مجله بهار مگ اینجاست تا شما راحت مطالب را دریافت کنید با سپاس از شما .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.