شکلات تلخ بخوریم

شکلات تلخ بخوریم

شکلات تلخ ماده غذایی خوشمزه و بسیار کوچک است که طرفداران زیادی دارد و از کوچک تا بزرگ ان را دوست دارند ، ماده غذایی بسیار ارزشمند است اما مصرف زیاد ان باعث مشکلاتی می شود پس بهتر است به اندازه از ان استفاده کنیم . خواص شکلات تلخ بسیار است، خوردن شکلات باعث سلامت روح و روان و تندرستی جسم می شود . ما در مجله بهار مگ اینجاییم تا با شما خواص شکلات تلخ را بررسی کنیم ، با ما همراه باشید .

خواص شکلات تلخ

بوی شکلات باعث ارامش می شود  البته از پوسیدگی دندان نیز جلوگیری می کند . خواص شکلات تلخ : بهبود سلامت قلب ، کاهش فشارخون ، مبارزه با استرس ، جلوگیری از سرطان ، مراقبت از مو و پوست ، تنظیم کلسترول ، لاغری و به خصوص برای خانم ها مصرف شکلات بسیار مفید است .  این شکلات سرشار از مواد مغذی است .

سلامت قلب

شکلات تلخ بخوریم

سلامت قلب از مقدار بسیاری کاکائو تشکیل شده است ، کاکائو نیز مانند دارو یا مواد گیاهی کارایی دارد . تحقیقات نشان داده است که خوردن شکلات تلخ یا همان کاکائو سیاه ، حاوی  انتی اکسیدان است که برای قلب بسیار مفید است . البته یادتان باشد که مصرف به اندازه شکلات مفید است اما اگر از حدس بگذرد می تواند خطر های بسیاری داشته باشد .

کاهش فشار خون

شکلات تلخ غنی از مواد معدنی است . دانشمندان پس از مدت ها تحقیق و پژوهش به این نتیجه رسیدند که شکلات تیره بهتر از شکلات سفید است به دلیل اینکه شکلات تیره تر می تواند به کاهش فشار خون کمک کند . اگر هم فشار خون بالا و خفیف داشته باشید می تواند خوردن شکلات به کم کردن فشار خون شما کمک کند .

جلوگیری از سرطان

شکلات تلخ نیز توانایی جلوگیری از سرطان را دارد ، شکلات اگر چه لذیذ است و دارای فواید فراوانی برای بدن ما است  اما برخی از شکلات ها دارای مواد افزودنی هایی زیادی است که امکان مضر بودن شکلات را دارا است .

مراقبت پوست و مو

شکلات تلخ بخوریم

ترکیبات داخل شکلات همچنین در افزایش هیدراتاسیون پوست و جلوگیری از اسیب نور خورشید و بهبود جریان خون در پوست ما می شود . با افزایش جریان خون به مو این شکلات می تواند رشد مو را تقویت کند و از عفونت پوست و پوست سر ، ریزش مو ، شوره ، خارش جلوگیری کند . شکلات تیره کمک می کند تا سطح انرژی درون بدن شما افزایش یابد و باعث شادی و شادابی پوست صورت شما نیز می گردد.

لاغری

بر اساس یک پژوهش پزشکان با بررسی بر روی مطالب به این نتیجه رسیده اند که مصرف به اندازه شکلات تلخ باعث لاغری می شود ، ترکیبات این نوع شکلات باعث بهبود روند خون سازی بدن به ویژه بهبود خون رسانی به مغز و در نتیجه عمل کرد خوب و پر انرژی شدن می شود ، علاوه بر کافئین موجود  برای تمرکز نیز مفید است.

تقویت ایمنی

شکلات تلخ دارای ترکیبات است که سطح زیادی از انها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن انسان می شود که مانع بیماری های مضر جلوگیری می کند اما این نکته را در ذهن خود نگه داشته باشید که مصرف شکلات نباید از حدش بیشتر استفاده شود ، چون باعث ایجاد مشکلاتی می شود .

مصرف شکلات تلخ در بارداری

شکلات تلخ بخوریم

شکلات تلخ برای خانم های باردار هستند بیار مفید است ، زیرا از مشکلات زیادی در بارداری جلوگیری می کند . فشار بر روی عضلات را کم می کند و به ضشما احساس ارامش می دهد و باعث ایمنی بدن شما نیز می شود . مصرف شکلات تلخ باعث زایمان زودرس می شود و همچنین باعث تسکین بیماری ها می گردد .

عوارض شکلات تلخ در بارداری

مصرف به اندازه شکلات تلخ در بارداری خوب است ام ا وقتی از حد بگذرد باعث مشکلات زیادی می شود که یکی از انها بارداری زودرس است. دریافت کافئین بیش از مقدار مجاز در بارداری خطرناک است ، روزانه بیشتر از ۳۱ میلی گرم کافئین مصرف نکنید ، زیرا می تواند دلیل اصلی سقط جنین نیز شود . کافئین همچنین باعث می شود که سوزش معده شما بیشتر شود . پس بهتر است در بارداری از مقدار کمی شکلات استفاده کنیم .

در کل شکلات برای بانوان بسیار خوب است اما بهتر است که به اندازه باشد تا مشکلات زیادی برای خانم ها نداشته باشد . ما باهم در مجله بهار مگ بیشتر نکاتی که باید در مورد شکلات تلخ بدانید را بررسی کردیم سپاس از همراهی شما .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.