نان ،مغذی ترین غذا برای همه

نان ،مغذی ترین غذا برای همه

نان ،مغذی ترین غذا برای همه در جهان

نان ،مغذی ترین غذا برای همه تنوع بالایی داشته و هر کدام از ارزش های غذایی زیادی برخوردار است ، که در تغذیه ایرانیان نیز نان جایگاه بسیار بالایی دارد . از ویژگی های یک نان خوب می تواند به برشته بودن ان نان اشاره کرد ، اما باید حواستان باشد که روی نان سوخته و خمیر نباشد ،

طعم خوب و بوی و مزه خوشایند داشته باشد . نان هایی که با ارد و سبوس تهیه می شوند خیلی بهتر از نان هایی است که با ارد سفید بهتر است و مصرف روزانه انها می تواند پروتئین ، فیبر و ویتامین و نیاز های بدن ما را رفع می کند ، ما در مجله بهارمگ اینجاییم تا خواص چند نان ،مغذی ترین غذا برای همه را باهم بررسی کنیم ، باما همراه باشید .

نان بربری

در نان بربری از خمیر مایه استفاده می شود برای انتخاب یک نان ،مغذی ترین غذا برای همه بهتر است به چند نکته دقت کنید ، اول : خمیر مایه داخل نان باید کامل پخته شده باشد تا نان خمیر نباشد ، دوم : در درجه حرارت یکنواخت و ارام پخت گردد . این نان یکی از محبوب ترین و بهترین نان ها است . استفاده جوش شیرین در نان باعث کاهش ارزش غذایی و زمان ماندگاری ان شده است .

نان سنگک

در تهیه نان سنگک از ارد کامل و سبوس دار استفاده می شود . نان سنگک دارای فیبر است و اسان هضم می شود . سبوس موجود در ترکیب این نان باعث جذب مواد مغذی می شود و تامین کننده ویتامین های مورد نیاز بدن است ، هر یک کف دست نان سنگک حدود ۸۰ کالری انرژی دارد . از ویژگی های این نان ،مغذی ترین غذا برای همه می توان به عطر عالی و مواد مغذی ان اشاره کرد .

نان لواش

نان

این نان معمولا از جوش شیرین و نمک تهیه می شود بنابراین از ارزش بالایی بر خوردار است . نان لواش یکی از نرم ترین و نازک ترین نان است که اصالت این نان ایران یا ارمنستان است که به سادگی نهیه می شود . این نان ،مغذی ترین غذا برای همه بوده که یکی از نان های پر کاربرد است ، که می توان ان را نرم و خشک استفاده کرد. نان لواش باعث کاهش وزن  نیز می شود .

نان تافتون

نان تافتون به دلیل اینکه زود تخمیر و پخته می شود ، مصرف ان باعث اختلال جذب املاح و مسمومیت با فلزات سنگین می شود . نان تافتون از ارد سبوس ، خمیر مایه و بدون جوش شیرین عمل می اید . این نان سالم ترین نان است به دلیل اینکه از جوش شیرین استفاده نشده و با حرارت یکنواخت پخته می شود . نان هایی که با خمیرمایه پخته می شودند از ارزش بالایی برخوردار هستند .

نان باگت

باگت یک نان باریک پهن فرانسوی است ، که از ارد ، اب ، مخمرنان و نمک نهیه می شود . قطر یک نان باگت استاندارد باید حدود ۵ یا ۶ سانتی متر و طول ۳۵ سانتی متر باشد . روی نالن باگت ترد و داخل ان بسیار نرم دارد . از خوردن نان باگت در شب پرهیز کنید چون خمیثر نان باگت سنگین است و باعث دیر هضم شدن نان می شود ، بیشتر توصیه می شود این نان را برای صبحانه یا ناهار اسفاده کنید .

نان های حجیم

نان

نان های حجیم نان هایی هستند که به دلیل داشتن سبوس بیشتر به انها نان حجیم می گویند . نان های حجیم عبارتند از : نان گیسو ، نان نارگیلی ، نان مدرسه ، نان خرمایی ، نان تست ، نان رژیمی و… . این نانها دارای تنوع بسیار زیادی دارند .

نان گیسو

به دلیل شکل ظاهری این نان به دسته گیسویی بافت شده می باشد ، این نان دارای شکلی زیبا و طعمی فوق العاده و کمی شیرین است که شهرت زیادی در بین مردم پیدا کرده است ، این نان ،مغذی ترین غذا برای همه بیشتر برای عصرانه و میان وعده استفاده می شود .

نان نارگیلی

این نان حاوی پودر نارگیل می باشد و دارای طعم و عطر خوشی است . نارگیل باعث می شود که بافت مطلوب و نرمی به نان شما بدهد . نان نارگیل بسیار اشتها اور و مقوری است . گاهی اوقات می بینیم که در نان نارگیلی کشمش نیز اضافه می کنند اما در اصل نان نارگیلی با عطر و طعم خودش معروف است .

نان ،مغذی ترین غذا برای همه بوده به دسته های بسیاری تقسیم می شوند که ما در مجله بهارمگ چند نمونه از این دسته هارا با هم بررسی کردیم ، سپاس از همراهی شما عزیزان .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.