ورزش در خانه

ورزش در خانه

ورزش در خانه اولین مرحله برای سلامتی و زیبایی اندام شما است ، بعضی از مردم این فکر را می کنند که ورزش کردن فقط برای زیبایی اندام و خیلی دشوار است ، اما این طور نیست . در واقع ورزش علاوه بر زیبایی اندام به سلامتی بدن ، روح و جسم بسیار مفید است . بعضی از مردم ورزش را کاری بسیار سخت نامیده اند اما ورزش را اگر با انرژی و انگیزه انجام دهیم اسان ترین کار می شود . ما در مجله بهارمگ اینجاییم تا باشما در مورد  ورزش در خانه  و نکات مربوط به ورزش را بررسی کنیم با ما همراه باشید .

توصیه هایی در مورد ورزش در خانه

محیط ورزشی مناسب را در نظر بگیریم و مکانی که در خانه در نظر گرفته اید از نظر فیزیکی مشکل ندارد . حتما قبل از ورزش در خانه بدن نتان را گرم کنید تا بدنتان خشک نباشد . بعد از تمام شدن ورزش بدنتان را سرد کنید ، این کار باعث می شود تا شما بعد از ورزش بدن درد نگیرید . لباسی مناسب بپوشید و از کفش استفاده کنید . بهتر است مدتی قبل از شروع ورزش در خانه غذا خورده باشید و مصرف املاح معدنی را از یاد نبرید.

معرفی چند تمرین ساده

در ادامه با هم چند تمرین که امکان انجام دادن ان در منزل است را بررسی می کنیم . این حرکت ها را هر کدام ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انجام گیرد و پس از پایان هر یک از انها یک دقیقه استراحت کنید . اگر به دنبال ورزش در خانه هستید این حرکت ها را انجام دهید .

 ۱ـ پلانگ بر روی ساعد دست

ورزش در خانه

پلانگ نرمشی برای خوش اندامی است که یه کی از بهترین شکل های کاهش وزن است ، چون شما در کمترین زمان بهترین نتیجه را میگیرید . برای انجام دادن  این حرکت اول روی مت دراز بکشید ، خود را با بازو هایتان کنترل کنید ، بدنتان را از روی زمین بلند کنید ، پاهایتان را به بدنتان در یک راستا نزدیک کنید و در هنگام انجام دادن این حرکت به حالت طبیعی نفس بکشید .

 ۲ـ پل باسن

انجام دادن حرکت پل باسن برای حجم گرقتن باسن است که چند نکته را در انجام این حرکت فراموش نکنید ؛ فشار برای بلند کردن باسن نباید از کف پا باشد باید سعی کنید از عضلات باسن و ران هایتان کمک بگیرید ، نیازی نیست در حین پل زدن زیاد بدنتان را بالا نگه دارید چون باعث فشار زیاد به کمرتان می شود . برای انجام دادن این حرکت ، روی زمین یا تشک دراز بکشید ، زانو های خود را خم و کف پاهایتان را صاف روی زمین قرار دهید ، دستها را در کنار بدن قرار دهید ، چند دقیقه در حرکت پل مانده و بعد بدنتان را رها کنید .

 ۳ـ شنای سوئدی

شنا سوئدی تمرینی است که اسان ترین و محبوب ترین حرکت ورزش در خانه است ،که این ورزش موجب تقویت عضلات مرکزی و بالای بدن می شود ، انجام روزانه ان باعث قدرت بدنی ، بهبود سلامت قلب و عروق می شود . برای انجام این حرکت ، دست ها به اندازه عرض شانه باز و در راستای شانه ها قرار گیرد ، قسمت بالای بدن هم در راستا پاها باشد و بدن در زمان انجام شنا صاف و بدون خم شدگی باشد .

۴ـ لانج از پهلو

لانج حرکتی است که قدرت بدنی را تا حد زیادی تقویت و افزایش تعادل بدن نیز کمک می کند . برای انجام دادن این حرکت به مسافت ۶۰ الی ۹۰ سانتی متر یک قدم به پهلو بردارید و اجازه بدهید تا پای مخالف کامل کشیده شود ، پای تمرین را رو به بیرون چرخش دهید و تا جایی که را به موازات زمین برسد زانو را خم کنید ، سپس با نیروی پای خم شده زانوی خود را صاف کنید ، همه حرکت ها را برای یک پا اجرا کنید و سپس به سراغ پای دیگر بروید .

۵ـ بالا بردن دست و پای مخالف

ورزش در خانه

این حرکت برای اب کردن شکم و پهلو است که با انجام دادن هر روز این حرکت باعث لاغری می شود که بسیار مناسب که در ورزش در خانه انجام گردد . برای انجام دادن این حرکت به حالت چهار دست و پا بشینید و کف دست ها و زانو ها روی زمین باشد ، دست و پای مخالف را از بدن دور کنید ، سپس دست و پای مخالف را به وضعیت قبلی بر گردانید و با دست و پای دیگر این حرکت را تکرار کنید .

۶ـ حرکت پروانه

حرکت پروانه جزء اسان ترین حرکت ها است که در هر مکانی با هر شرایطی می توان انجام داد . حرکت پروانه با وجود اسانی ، فواید بسیاری دارد برای تناسب اندام و سلامت ماهیچه های بدن دارد . انجام دادن ۱۰ دقیقه حرکت پروانه در روز باعث شادابی ، نشاط و سوزاندان کالری بدن می شود . برای انجام دادن این حرکت ، بایستید پاها را جفت کنید و دست ها را کنار بدن قرار دهید ، در یک حرکت بپرید و پاها را از هم دور کنید و دست ها را بالای سر ببرید ، کمی مکث کنید و سپس با پرشی به موقعیت قبلی برگردانید و دوباره تکرار کنید .

ورزش در خانه بسیار خوب است . بهتر است در خانه از نرمش های سبک و اسان اسفاده شود . شما با مجله بهارمگ همراه بودید و باهم چند تمرین که در خانه امکان به وجود امدن ان بود را بررسی کردیم . سپاس از همراهی شما عزیزان .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.